ul. Legionów 243, 43-502 Czechowice-Dziedzice, woj. śląskie

+48 32 215 60 90 serwis@megatechnik.pl

Rodzaje kart do tachografów

W tachografie znajdują się 4 rodzaje kart, przedstawimy jak wyglądają poszczególne.

Karta kierowcy

Jest to najpopularniejsza karta. W dzisiejszych czasach tachografów cyfrowych trudno byłoby znaleźć kierowcę, który jej nie posiada. Karta służy do przechowywania danych dotyczących czasu prowadzenia pojazdu, przerw i okresów odpoczynku. Obowiązkiem przewoźnika jest pobieranie tej karty co 28 dni. Jest ona ważna przez 5 lat od daty wydania.

Karta przedsiębiorcy

Karta przedsiębiorcy jest również czasami nazywana kartą pojazdu, ale nie jest powiązana z konkretnym pojazdem. Przewoźnicy ją wykorzystywali do zabezpieczenia danych zawartych w tachografach pojazdów przez nich zarządzanych. Funkcją karty jest odblokowanie danych tachografu, aby pobrać je później. Ważność karty 5 lat.

Karta warsztatowa

Karta warsztatowa jest przeznaczona do montażu, naprawy i regulacji tachografów cyfrowych. Do tej karty jest przypisany kod PIN. Jednocześnie osoba lub przedsiębiorstwo, któremu została przydzielona, nie może posiadać karty przedsiębiorstwa. Ważność karty wynosi nie więcej niż 1 rok.

Karta kontrolna

Karta jest przeznaczona wyłącznie dla organów kontrolnych (policja, służby celne…). Jego użycie jest przeznaczone do podobnych celów, jak karta firmowa, również odblokowuje tachograf.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *