ul. Legionów 243, 43-502 Czechowice-Dziedzice, woj. śląskie

+48 32 215 60 90 serwis@megatechnik.pl

Rodzaje kart do tachografów

W tachografie znajdują się 4 rodzaje kart, przedstawimy jak wyglądają poszczególne.

Karta kierowcy

Jest to najpopularniejsza karta. W dzisiejszych czasach tachografów cyfrowych trudno byłoby znaleźć kierowcę, który jej nie posiada. Karta służy do przechowywania danych dotyczących czasu prowadzenia pojazdu, przerw i okresów odpoczynku. Obowiązkiem przewoźnika jest pobieranie tej karty co 28 dni. Jest ona ważna przez 5 lat od daty wydania.

Karta przedsiębiorcy

Karta przedsiębiorcy jest również czasami nazywana kartą pojazdu, ale nie jest powiązana z konkretnym pojazdem. Przewoźnicy ją wykorzystywali do zabezpieczenia danych zawartych w tachografach pojazdów przez nich zarządzanych. Funkcją karty jest odblokowanie danych tachografu, aby pobrać je później. Ważność karty 5 lat.

Karta warsztatowa

Karta warsztatowa jest przeznaczona do montażu, naprawy i regulacji tachografów cyfrowych. Do tej karty jest przypisany kod PIN. Jednocześnie osoba lub przedsiębiorstwo, któremu została przydzielona, nie może posiadać karty przedsiębiorstwa. Ważność karty wynosi nie więcej niż 1 rok.

Karta kontrolna

Karta jest przeznaczona wyłącznie dla organów kontrolnych (policja, służby celne…). Jego użycie jest przeznaczone do podobnych celów, jak karta firmowa, również odblokowuje tachograf.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 + sixteen =